Sık Sorulan Sorular

 • Foodybar nedir ? Catering’den ne farkı vardır ?

  Foodybar, sokak lezzetleri olarak adlandırdığımız fast food ve animasyon yemeklerini Elma Catering güvencesi ve kalitesi ile sunar. Catering’de porselen tabak, çatal bıçak ile verilen ziyafet hizmetine karşılık, foodybar kullan-at ürünler içerisinde büfe mantığı ile servis verir.

 • Foodybar’da yemek limitsiz midir ?

  Hayır. Foodybar sizin belirleyeceğiniz adet doğrultusunda hazırlık ve sunum yapar. Ne kadar sipariş vereceğiniz tamamen sizin tercihinizdir. Yemek hizmeti tam olarak vereceğiniz sipariş kadar hazırlanıp, sunulacaktır.

 • Sunulan sokak lezzetleri nelerdir ? Başka bir ürün istersek hizmet verilebiliyor mu ?

  Tüm sokak lezzetleri ve animasyon yiyeceklerini (Patlamış mısır, macun, simit vb...) sayfamızda bulabilirsiniz. Bunların dışında bir ürün istemeniz halinde şeflerimiz tarafından araştırılacak ve operasyonel açıdan uygun olması halinde sizlere geri dönüş yapılarak bütçesi paylaşılacaktır.

 • Foodybar’da ücretlendirme nasıldır ?

  Foodybar’da ücretlendirme, istediğiniz ürünün adet fiyatı ve ilave olarak araç fiyatı olarak hesaplanır. Bunun haricinde hiç bir, servis, nakliye ücreti yoktur.

  Örneklendirme gerekir ise, 100 porsiyon köfte ekmek istemeniz halinde; ödeyeceğiniz ücret köfte ekmek bedeli olan 17,50 TL * 100 porsiyon + 750 TL araç bedeli olacaktır.

 • Birden fazla ürün alındığında ihtiyaç olan her araç için aynı ücret mi ödenecektir ?

  Hayır, nakliye kullanımı araç başına azalacağından büyük araçlar için şu şekilde bir fiyatlandırma yapılmıştır.

  1 Araç 750 TL
  2 Araç 1.250 TL
  3 Araç 1.725 TL
  4 Araç 2.000 TL

  4 Araçtan fazla ihtiyaç olması halinde her ilave araç 500 TL’dir.

  Küçük araçlar ise standart olarak adeti 250 TL’dir.

 • Süre kısıtlaması var mıdır ?

  foodybar sipariş bazlı çalışmakta olduğundan, sipariş verilen ürün bitmesi halinde, servis de bitecektir. Fakat çok farklı ve hoş dekorasyona sahip foodybar araçları organizasyon ve davetlerinize renk katacağından firmamız araçların organizasyon sonuna kadar kalmasına izin vermektedir. Fakat bu sürenin de maksimum limiti 4 saattir.

 • Foodybar hizmetinde servis elemanı dahil midir ?

  Foodybar büfe mantığı ile hizmet vermekte olup, istediğiniz yemeğin servisi için her aracın arkasında, eğitimli, güler yüzlü, profesyonel aşçı/servis personeli görev alacaktır. Ayrıca garson servisi yoktur ve yemek servisi self servis olarak sunulur.

 • Minimum veya Maksimum sipariş adedi var mıdır ?

  Minimum adet diye bir kısıtlamamız yoktur. İstediğiniz sayıda sipariş verebilirsiniz.

  Maksimum sipariş kısıtlaması da yoktur. Fakat Operasyonel açıdan servis araçlarının optimum kapasitesi 150 porsiyon olduğundan, bunun üzerindeki siparişlerinize ilave araç getirilmesi gerekmektedir. Örneğin 300 kişilik bir Hamburger istemeniz halinde, 2 araç ve 2 aşçı ile servis verilmesi gerekmektedir.

 • Ürünün kalitesinden nasıl emin olabilirim ?

  Sokak lezzetlerinin sunumunda; üretim tesisi olmayan ve/veya gerekli belgeleri olmayan kişiler tarafından yapılıp, servis edilmesi çok ciddi gıda riski oluşturmaktadır. Olası bir ürün bozulması veya zehirlenmesinde sorumluluk alınmaması gibi çok ciddi riskler ile karşılaşılmaktadır.

  Foodybar’ı farklı kılan ise, sunduğu tüm ürünlerinin Elma Catering güvencesi ile hazırlanıp servis edilmesidir. ISO 22000, ISO 9001 gibi tüm sertifikalara sahip Elma Catering, verilen ürünü tüm hijyenik şartlara uygun olarak hazırlar, sunar ve verdiği servisin garantörü olarak arkasındadır.

 • Araç bedeli ne kadardır ? Bu ücret neyi içermektedir ?

  Araç bedelleri; küçük araçlar 250 TL, büyük araçlar 750 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.

  Bu fiyat; araçta yemek servisi verecek olan Aşçının ücretini, aracın getirilip götürülmesi için gerekli olan nakliye bedelini ve her kullanım sonrası gereken bakım ve onarım masrafını içermektedir.

 • Bir araçtan birden fazla ürün servis edilmesini isteyebilir miyim ?

  Bazı ürünler aynı üretim sistemi içinde olduğundan toplamı 150 porsiyonu geçmemesi halinde aynı araçtan servis verilebilir. Örneğin ızgara köfte ile ızgara sucuk veya hot dog gibi. Aynı şekilde makarna ile noodle gibi. Buna ilave olarak patates kızartması da bu araçlara ilave edilebilir.

  Fakat bunun haricinde pişirme tekniği ayrı olan ürünler, aynı araçtan birlikte sunulamazlar. Muhakkak ilave araç eklenmesi gerekmektedir.

Adres : Baklacı Mah. Fatih Cad. No: 13 Beykoz / İSTANBUL
Telefon : 0(216) 479 04 94
E-posta : foodybar@elmacatering.com